30
06.2021
Smart Home

Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o bezpieczeństwo domu podczas urlopu!

Choć statystyki włamań i kradzieży do domów na szczęście z każdym rokiem coraz bardziej maleją, nadal istnieje prawdopodobieństwo zastania nieprzyjemnej niespodzianki po powrocie do domu z wakacji. Nie daj się zaskoczyć włamywaczom i zadbaj o bezpieczeństwo domu podczas urlopu.

 

Bezpieczeństwo domu podczas urlopu to nie tylko ochrona własnego mienia przed kradzieżą. W wyniku włamania z kradzieżą często tracimy dużo więcej, niż kosztowności – często w takiej sytuacji zatracamy poczucia bezpieczeństwa we własnym domu.

Aby tego uniknąć, warto podjąć kilka kroków, które uchronią naszą posesję przed wizytą niechcianych gości, gdy my wraz z innymi domownikami będziemy na zasłużonych wakacjach.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo domu podczas urlopu?

Poproś bliskich o pomoc

Zwróć się z prośbą do kogoś zaufanego, by raz na parę dni zajrzał do Twojego domu podczas Twojej nieobecności. Może to być przyjaciel, ktoś z rodziny lub sąsiadka. Przy okazji sprawdzenia, że z domem jest wszystko w porządku, zaufana osoba może zadbać o Twoje rośliny, przewietrzyć pomieszczenia czy zapalić światło – co dodatkowo odstraszy potencjalnych złodziei, którzy być może obserwują Twoją posesję, czekając na właściwy moment.

 

Ukryj kosztowności

Jeśli to tylko możliwe, zabezpiecz drogocenne przedmioty lub te, które mają dla Ciebie dużą wartość sentymentalną – biżuteria, ważne dokumenty, dzieła sztuki. Drobne przedmioty możesz przekazać komuś zaufanemu na przechowanie. Jeśli posiadasz dużo kosztowności, zastanów się nad zamontowaniem sejfu lub wynajęciem skrytki, w której możesz składować ważne dla Ciebie przedmioty w czasie Twojej nieobecności.

 

Zaufaj technologii

…która stworzona została do ochrony Twojego domu i mienia. Oferowane przez nas systemy alarmowe i monitoring gwarantują maksymalną ochronę przez dwadzieścia cztery godziny na dobę – dzięki czemu Ty i Twoja rodzina spędzacie urlop bezstresowo.

Zajmujemy się montażem systemów monitoringu opartych na sieciach światłowodowych, kamer zewnętrznych, wewnętrznych, obrotowych i specjalnych, a także rejestratorów cyfrowych prostych i rozbudowanych. Ponadto w ofercie Install System znajdziesz przewodowe i bezprzewodowe systemy zabezpieczenia domu, systemy alarmowe, systemy ze zdalnym sterowaniem, systemy z powiadomieniami GSM, a także systemy kontroli oraz czasu pracy.

W razie, gdybyś padł ofiarą włamania, nagrania z kamer mogą posłużyć jako dowód w sprawie i znacznie ukrócić czas znalezienia sprawcy. Od wielu lat dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego zapewniamy profesjonalne usługi projektowania, instalowania oraz konserwowania wszelkiego rodzaju systemów alarmowych.

 

Zamknij okna!

O tym szczególe – wydawałoby się dość oczywistym – często wielu z nas zapomina. Jeśli właśnie tak stanie się w Twoim przypadku, pomocna może się okazać zaufana osoba, której pozostawiłeś klucze i która może naprawić Twoje niedopatrzenie.

 

Wykup ubezpieczenie

To absolutna podstawa, która może okazać się nieoceniona w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Jeśli więc nadal zwlekasz z ubezpieczeniem swojego domu, rozejrzyj się za atrakcyjną ofertą jeszcze przed urlopem. Może Cię to uchronić od wielu nieprzyjemności w przyszłości.

 

Urlopuj z głową!

Wiemy, że przed wakacjami bardzo łatwo jest dać ponieść się ekscytacji, a przedwyjazdowy ferwor sprzyja zapominalstwu. Pamiętaj jednak, że zastosowanie się do naszych powyższych rad zaprocentuje w przyszłości Twoim spokojnym urlopem nie tylko w tegoroczne lato, ale też każde następne.

 

Potrzebujesz rozwiązania dla siebie? Skontaktuj się z nami! Wypełnij formularz kontaktowy u dołu strony lub zadzwoń pod numer +48 32 441 70 55.

Potrzebujesz dodatkowych rozwiązań dla domu? W naszej ofercie znajdziesz indywidualnie dopasowane, inteligentne rozwiązania z zakresu instalacji elektrycznych, fotowoltaiki i automatyki domowej.

Bądź na bieżąco – odwiedź nas także na Facebooku!