17
03.2021
Fotowoltaika

Fotowoltalika – moc ze słońca, która Ci się opłaca!

Choć w Polsce trwa fotowoltaiczny boom, sama fotowoltaika wciąż u co poniektórych rodzi pytania. Zarówno prosumenci, jak i przedsiębiorcy zastanawiają się, czy to się opłaca i jak właściwie działa instalacja fotowoltaiczna. Dziś odpowiemy na najważniejsze pytania – zacznijmy więc od początku…

 

Czym jest fotowoltaika?

Najprościej mówiąc, fotowoltaika pozwala na samodzielne pozyskanie energii elektrycznej ze słońca. Instalację fotowoltaiczną tworzą:

  • panele fotowoltaiczne (moduły)
  • falownik (inwerter)
  • dwukierunkowy licznik energii

Proces wytwarzania energii z odnawialnego źródła, jakim jest słońce, jest stosunkowo prosty. Moduły fotowoltaiczne pochłaniają padające na nie wiązki światła i zamieniają je w prąd stały. Falownik – zwany też inwerterem – zamienia promienie w prąd zmienny, zdolny do zasilenia całego domu. Niewykorzystany przez gospodarstwo domowe prąd zostaje zmagazynowany (i wykorzystany w późniejszym czasie – np. zimą) lub trafia do ogólnej sieci elektrycznej. Zadaniem licznika jest podanie ilość zużytej i zmagazynowanej energii.

 

Co z tą nadwyżką?

Jak wspomnieliśmy, wykorzystując panele fotowoltaiczne, samodzielnie produkujesz energię ze słońca i pozyskujesz darmowy prąd. Zasilisz nim nie tylko własny dom czy firmę, ale też z nagromadzoną nadwyżką prądu podzielisz się z innymi. Dostęp do wystarczającej ilości słońca nie zawsze jest możliwy przez zmieniające się warunki atmosferyczne (np. zimą bywa utrudniony, choć i wtedy fotowoltaika działa bez zarzutu). Właśnie w takiej sytuacji wraca do nas wcześniej nagromadzona nadwyżka energetyczna. W ten sposób koszty zostają ograniczone do minimum. Pozyskujesz energię ze słońca i dzielisz się nią, gdy warunki na to pozwalają, a w odwrotnej sytuacji to ty za wygenerowany zapas otrzymujesz zwrot.

 

Gdzie te korzyści?

Wybierając instalację fotowoltaiczną, stawiasz na niezależność energetyczną. Nie musisz przejmować się ciągłym wzrostem cen dostawców prądu. Sam przyczyniasz się do generowania prądu i odcinasz się od rosnących cen za energię. Wykorzystując fotowoltaikę, obniżasz swoje rachunki za energię nawet o 90%. Warto zwrócić również uwagę na to, że podnosisz wartość nieruchomości, dzięki zainstalowaniu w niej dostępu do energii pozyskiwanej ze słońca. Niewątpliwym plusem jest też ochrona środowiska – fotowoltaika to system zeroemisyjny, który nie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego.

 

Wybór jest szeroki – co wybrać?

Branża fotowoltaiczna w Polsce i na świecie ma się dobrze. Stały wzrost mikroinstalacji podpiętych do sieci świadczy o ogromnym popycie – to z kolei powoduje, że na rynku mamy obecnie wiele firm oferujących swoje usługi w zakresie instalacji fotowoltaiki. Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznych, warto wybierać panele sprawdzonych marek, które posiadają długoletnią renomę i stawiają na nowoczesne rozwiązania. W ten sposób minimalizujesz ryzyko związane z szybką wymianą wadliwego sprzętu, co wiąże się z dodatkowym kosztem demontażu, ponownym zakupem paneli oraz montażem.

Stosując panele dobrej jakości, zapewnisz sobie ochronę długoletnią gwarancją. W Install System oferujemy panele wyłącznie renomowanych, światowych producentów, których jakość potwierdzają zadowoleni klienci. Dlatego stawiamy na zaufane marki, takie jak: Sharp, Longi Solar, Talesun, Boviet, LG, zapewniając naszym klientom 25-letnią gwarancję na zamontowane panele oraz 10 lat gwarancji na falowniki.

 

Od projektu po montaż – jakie kroki podjąć?

Teraz już wiesz, jak w uproszczeniu działają systemy fotowoltaiczne oraz na co warto zwracać uwagę przy wyborze marek. Jednak czy wiesz, jaki kroki podjąć w celu pomiaru
i dostosowaniu ilości paneli do swojego budynku?

Jeśli wybierzesz Install System, nie musisz martwić się żadną z tych rzeczy. Nasza wiedza oraz znajomość branży powoli ci skupić się na innych zadaniach. Wykwalifikowany zespół fachowców zadba o każdy etap usługi – od wykonania indywidualnego projektu uwzględniającego twoje potrzeby, do montażu. Na początek pomożemy ci zrobić pierwszy krok!

 

W Install System zapewniamy kompleksową obsługę:

  • Przeprowadzimy audyt, który pozwoli stworzyć indywidualną ofertę
  • Pomożemy w wyborze odpowiednich produktów
  • Stworzymy projekt inwestycji
  • Zajmiemy się montażem
  • Dostarczymy pełną dokumentacją powykonawczą

 

Chcesz postawić na energię słoneczną? Zrób pierwszy krok z Install System – skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej wyceny! Zadzwoń pod numer +32 441 70 55 lub napisz na biuro@install-system.pl.

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą? Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku!